KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14045458
nr 1404 5458
Gösta Hallencreutz
(1881-1952), Sverige
Signerad, daterad 1948, trubadur. Motivet: 34x24, yttermått inklusive ram: 44x33, akvarell
Gösta Hallencreutz, född i Malmö 1881, död i Stockholm 1952, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 21 juni 2021
kl 19:43:33
20/6 13:26:35
Gösta Hallencreutz
Läs mer om Gösta Hallencreutz